NEDEN EMLAK OFİSİ İLE ÇALIŞMALIYIZ ?

bursa-emlak-ofisi

Gayrimenkul sektöründe yatırım yapmak, ev satın almak veya kiralamak gibi işlemler oldukça önemlidir. Bu süreçte doğru kararlar almak, yatırımınızın getirisini maksimize etmek için çok önemlidir. Ancak, bu kararları almak için doğru bilgi ve tecrübeye sahip olmak gerekmektedir. Bu noktada, birçok insanın emlak ofisleri ile çalışması gerektiği konusunda hemfikirdir.

Emlak ofisleri, gayrimenkul sektöründe birçok hizmet sunmaktadır. Bunlar arasında, satış ve kiralama danışmanlığı, ev değerlemesi, gayrimenkul yatırımı ve ev bakımı hizmetleri bulunmaktadır. Emlak ofisleri, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi hizmet sunar ve müşterilerine her adımda destek olur.

Emlak ofisleri, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre evleri araştırarak onlara uygun evleri sunabilirler. Bu sayede, müşterilerin vakit kaybı yaşamasının önüne geçilir. Ayrıca, emlak ofisleri müşterilerinin ev satın alırken veya kiralarlarken dikkat etmeleri gerekenler hakkında bilgi verirler. Bu bilgiler, müşterilerin doğru kararlar almasına yardımcı olur.

Emlak ofisleri, ev alımı veya kiralama sürecinde müşterilerin yanında durarak, tüm prosedürlerde onlara destek olurlar. Müşteriler, evlerini kiralamak veya satın almak için gerekli belgeleri hazırlamakta veya işlemleri tamamlamakta zorluk çekerlerse, emlak ofisleri yardımcı olabilirler. Ayrıca, emlak ofisleri, müşterilerin evlerinin değerlerini belirlemek için doğru yöntemleri kullanarak, evlerinin değerini doğru bir şekilde belirlemelerine yardımcı olurlar.

Emlak ofisleri, müşterilerinin evlerini iyi bir şekilde bakımlarını sağlayacak profesyonel hizmetler de sunmaktadır. Bu sayede, evlerinin değeri korunur ve müşteriler evlerinde rahatça yaşayabilirler.

Sonuç olarak, emlak ofisleri müşterilerin ev alımı veya kiralama işlemlerinde doğru kararlar almalarına yardımcı olan önemli bir kaynak haline gelmiştir. Emlak ofisleri, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok hizmet sunarlar ve ev sahibi olmak veya kiralamak isteyen müşterilerin yanında durarak tüm prosedürlerde destek olurlar

 1. Zaman kazandırır. Hız kazandırır. Sizce emlak işlerinizi kim daha hızlı, daha seri yapar? İşin tam profesyoneli mi yoksa diğer işlerinin yanında bu işi de yapmak zorunda bırakılmış bir başka birisi mi? Yani biz mi siz mi? Cesur olun, gerçekçi olun. Unutmayın, profesyoneller işi ve zamanı yönetir ve iş gayrimenkule geldiğinde işin profesyonelini çağırır.
 2. İyi bir asistan kazandırır. Destek kazandırır. Gayrimenkul Profesyoneli müşterisine sıkışık anlarınızda destek verir, sizi anlayan bir yardımcı ve birlikte çalışacağınız bir iş ortağı olur.
 3. Tasarruf eder, para kazandırır. Gayrimenkul işini bir profesyonele bırakan diğer profesyonel çekirdek işine konsantre olur ve gayrimenkule ayıracağı zamanı işine harcayarak, gayrimenkul profesyoneline vereceği paradan daha fazlasını kazanır, şirketine para kazandır.
 4. Tecrübe kazandırır. Bilgi kazandırır. Profesyonel bir Gayrimenkul uzmanı müşterisine teknik birikiminden, piyasa tecrübesine birçok katma değerli servisi de beraber sunar. Ücretsiz piyasa raporlarını hazırlayarak müşterilerine sunar. Onların bilinçlenme süreçlerine katkıda bulunur. Unutmayın, gayrimenkul profesyoneli sadece mülkü göstermez, esasında tecrübesini gösterir.
 5. Tercih etme hakkı kazandırır. Listelerini her zaman alternatifli ve tüm seçenekleri de kapsayacak genişlikte ve rakiplerinin portföyünü de içeren kapsamda hazırlar. Piyasayı A’dan Z’ye görmenizi sağlar. Raporladığı binalar ile ilgili eksiksiz bilgi temin eder. Size bilinçli tercih hakkı verir.
 6. Pazarlık gücü kazandırır. Unutmayın ki piyasada iyi bilinen bir Aracı Kurum ile çalışırsanız işleminiz piyasa dengeleri içinde gerçekleşir. Piyasa koşullarını iyi bilen bir Gayrimenkul Profesyoneli pazarlık ve fiyatlandırma konularında riskinizi azaltır.
 7. Yasallık kazandırır. Bilimsellik kazandırır. Örneğin Bu binanın iskanı var? Kontrattaki bu maddenin sonuçları ne olabilir? Gayrimenkul Profesyoneli mülkün ve işlemin tüm riskli noktalarını yakalayarak ileride doğacak olası problemleri en alt düzeye indirir. Yasal prosedürlerin takibini yaparak sizin hata yapmanızı ve zaman kaybetmenizi önler.
 8. Komşu kazandırır. Çevre kazandırır. Gayrimenkul Profesyoneli o işlemi kendi için yapıyormuş gibi davranır. Size doğru bina, doğru komşular, doğru çevre kazandırır. Olumsuz veya olumlu potansiyel gelişmeleri size önceden haber verir.
 9. Müşteri kazandırır. İş kazandırır. Eğer her şeyi kendimiz yapsa idik, hiçbir şeye ücrete ödemeden, iş bölümü ilkelerine uymadan yaşasaydık, o zaman kendi ürünlerimizi veya hizmetlerimizi satacak kimse de bulamazdık. Unutmayın ki ücretini tam ödediğiniz bir gayrimenkul danışmanı sonsuza kadar sizin bir tanıtım elçiniz olarak çalışacak ve işlerinizin gelişmesine katkıda bulunacaktır.
 10. Şeffaflık kazandırır. Gayrimenkul Profesyonel yaptığı işlemleri veriye dönüştürür. Onları Analiz eder, bağımsız piyasa verisi ve raporu haline getirir. Piyasaya şeffaflık kazandırır. Gayrimenkul kararlarınızda üst yönetimin istediği veriyi size temin eder. Karar alma sürecinizi destekler.
 11. İyi bir arşiv kazandırır. Süreklilik kazandırır. (Eğer siz istemezseniz) Gayrimenkul Profesyonelinin arşivi hiç kaybolmaz. Seneler sonra bile aradığınız bir tapuyu, kontratı belgeyi ondan temin edebilirsiniz. Bu da işlerinize süreklilik ve ticari hafıza kazandırır.
 12.  Ülkemize daha iyi emlakçılar kazandırır. Dünyada en çok tercih edilen mesleklerden olan emlakçılık ülkemizde halen düşük profilli bir meslektir. Oysa iyi emlakçı piyasaya şeffaflık getirir. İş hacmi getirir. Bilgi getirir. Bu da size daha kaliteli hizmet olarak geri döner. Verimlilik olarak geri döner.

  O halde bir Gayrimenkul Profesyoneli ile çalışarak sektörün gelişmesine, eğitilmesine kaynak ve yeni mezunlara iş imkanı sağlayabilirsiniz...Peki, tüm bu mükemmel kazançlara ulaşmak için yapmanız gereken nedir? Bir Gayrimenkul Profesyoneli ile bir Aracılık sözleşmesi imzalamak ve işi bitirdiğinde Gayrimenkul Profesyonelinin ücretini tam ödemek.

Dürüst ve Tecrübeli bir Emlakçı İle çalışmak istiyorsanız bizi arayın.


Diğer makaleler

Kiracıyı Nasıl Çıkarabilirim?

Kiracıyı Nasıl Çıkarabilirim?